BrainMax Anatomicky tvarovaná maska na spaní (černá) MIND

399 

Popis

Anatomicky tvarovaná maska na spaní (černá) MIND

Speciálně tvarovaná maska na spaní kterou zamezíte dopad jakékoli světla. Tím maska blokuje světlo, které Vám může bránit v usnutí. Světlo, které v noci dopadá na sítnici nejen že brání v usnutí, ale narušuje kvalitu spánku. Maska je vhodná pro ty, které trápí špatný spánek. Díky ní si můžete lépe vytvořit spánkovou rutinu. Maska nepropouští světlo, je lehká, prodyšná a vyrobena z příjemného materiálu.

maska mind 3 (1)
maska mind

Jak to funguje?

Světlo, které proniká k vašim očím přes sítnici potlačuje produkci melatoninu, což je hormon navozující spánek. Melatonin se v mozku vyplavuje když nejsou oči vystaveny jakémukoli světlu. Úkol melatoninu je signalizovat mozku, že je čas usnout. Potlačením produkce melatoninu se narušuje schopnost usnout a ovlivňuje tak i celkovou kvalitu spánku. Maska na spaní pomáhá blokovat světlo tím, že funguje jako štít. Snadněji tak můžete upravit cirkadiánní rytmus.

Maska je vhodná pro všechny, které trápí dlouhé usínání, časté probouzení během noci a celková kvalita spánku. Je vhodná zejména tam, kde jste obklopení světlem, které dopadá do místnosti, kde spíte (pouliční osvětlení). Můžete ji použít i při cestování v dopravních prostředcích (letadlo). Díky anatomickému tvarování nepropouští k očím žádné světlo z okolního prostředí, je pohodlná, má dostatek místa kolem očí, takže netlačí na víčka a je vyrobena z příjemného prodyšného materiálu.

 

maska mind 5
 
Základní specifikace

Barva: černá

Velikost: výška x šířka, 10 cm x 25 cm

Materiál: polyester

TIP: Zajímá vás více z tématu kvalita spánku? Zkuste blokovat modré světlo 2 – 3 hodiny před spánkem! Na našich stránkách naleznete kvalitní brýle pro jeho blokaci, fólii, tipy a triky a také literaturu

Problém modrého světla

V dnešní digitální éře dokáže jen málokdo odtrhnout oči od obrazovky, ať už to je televize, mobil, či počítač. S přibývajícím používáním těchto elektronických zařízení a používání LED světel vyvstaly nové problémy.

  • Vystavení se modrému světlu z obrazovek před spaním narušuje produkci melatoninu a spánkové vzory.
  • Vystavování modrému světlu může vést k makulární degeneraci.
  • Nadměrné nasycení modrého světla může snížit ostrost zraku a ztížit zaostřování.
  • Bylo prokázáno, že modré světlo vyvolává fotochemické poškození sítnice a makuly, které způsobují oxidační stres očí.
  • Poruchy spánku mohou vést k depresi s zvýšenému riziku onemocnění.

Modré světlo mezi 380 a 470 nm je považováno za škodlivé, protože může způsobit poškození sítnice, šedý zákal a je spojeno s poruchami spánku. Všechny spektra modrého světla však nejsou špatné, například spektrum od 470 do 500 nm, nazývané také tyrkysově modré světlo, je obecně považováno za dobré. Tato škála viditelného modrého světla je prospěšná, protože stimuluje přirozené reflexy chránící oči před přeexponováním a také pomáhá kognitivním a paměťovým funkcím mozku. Zároveň stimuluje fotosenzitivní retinální gangliové buňky, také pupilární reflex a kontroluje cirkadiánní cyklus.

icon

Zapamatujte si

Nejpodstatnější informace o blokaci modrého světla

Zatím co přes den potřebujeme dostatek jasného světla, v noci je jeho přemíra škodlivá. Hlavně modrá složka světla signalizuje tělu, kdy má být aktivní a kdy je čas k odpočinku a regeneraci. Blokací modrého světla 2-3 hodiny před spánkem dáte tělu najevo, že se blíží čas spát. Odměnou bude zvýšená produkce melatoninu (hormonu spánku a regenerace, silného antioxidantu), kvalitnější spánek a příjemná rána plná energie.

Časté otázky

Cena za BrainMax Anatomicky tvarovaná maska na spaní (černá) MIND je 399 Kč. Náš katalog vám našel jednu z nejlepších cen.

Ano můžete. S BrainMax Anatomicky tvarovaná maska na spaní (černá) MIND si můžete být jistí, že dostanete ten nejlepší produkt, který trh nabízí, protože byl pečlivě vybrán s ohledem na potřeby zákazníků. Věříme, že se tento produkt stane Vaším oblíbeným, stejně jako u mnoha dalších spokojených zákazníků. Má EAN kód 8594190024295.

V jaké kategorii produkt najdete a jaké má alternativy?

Masky na spaní - Podobné produkty: Daydream Dalmatiner, Maska na oči na spaní – Lev na vodě s květinami, Maska na oči na spaní Ovečky, Maska na spaní Žlutý tygr