BrainMax Coffee Káva Honduras SHG, mletá, BIO, 250 g *CZ-BIO-001 certifikát

299 

Popis

Vyvážená chuť BIO kávy

Honduras je jedním z největších pěstitelů kávy v latinské Americe. Území Hondurasu tvoří převážně hory a tak má země ideální podmínky k pěstování a výrobě prémiové kávy, které se daří ve vyšších nadmořských výškách. Káva má intenzivní aroma, střední kyselost s tóny čokolády a citrusů.

káva

Prémiová kvalita organické kávy

Zkratka SHG (Strictly High Grown) značí nejvyšší kvalitu pěstovanou v nadmořské výšce nad 1200 m.n.m., kde plody dozrávají pomaleji a chuť kávy je plnější. To znamená, že má vysokou koncentraci živin a výsledkem je také zdravější a chutnější káva. Kávy s označením SHG jsou pěstovány ve stínu a káva je chráněna před intenzivním slunečním zářením a větrem.

kava mleta detail
káva

Jak kávu připravovat?

Káva je namletá pro okamžitou přípravu v moka konvičce, pákovém kávovaru nebo jako cold brew. Nicméně stejně tak můžete použít french press. Doporučujeme uchovávat ve vzduchotěsné nádobě, protože vzduch kávě škodí a káva tak přichází o své aroma. Káva má tendenci absorbovat vše, co se nachází v jejím okolí, proto ukládejte mimo ostatní potraviny, především koření a jiné aromatické potraviny.

Nejvhodnější čas na kávu?

Pokud máte kávu jako jeden ze zdrojů energie během dne, zaměřte se na konkrétní hodinu. Během dne totiž dochází ke kolísání hladiny kortizolu a v případě, že si dáte kávu ve chvíli, kdy je hladina kortizolu na vrcholu, můžete tím narušit normální ranní produkci kortizolu a zatěžovat nadledvinky. Hladina kortizolu vyvrcholí kolem 8:30, poté začne klesat a kolem poledne jeho hladina znovu stoupne. Takže 9:30 až 11:00 je nejvhodnějším časem pro maximální využití kofeinu.

kdy si dat kavu
fairtrade kava detail

Fair Trade káva

Prémiová káva pod označení Fair Trade znamená, že pro pěstitele jsou dohodnuty spravedlivé podmínky a ceny mezinárodního obchodu. A to jak při pěstování, tak při výkupu kávy. Zakazuje dětskou práci a zakládá si na respektu k výrobním nákladům i ceně lidské práce.

Organická káva z Hondurasu

Pro vynikající chuť jsou vybírána ta nejkvalitnější kávová zrna vybraných druhů arabiky a jsou sklizeny převážně ručním sběrem a zpracovávány co nejšetrnější metodou. Za BIO kvalitu jsou označeny pouze kávy, u kterých se při pěstování používají pouze organická hnojiva bez použití umělých chemických látek. A to jak v samotné sezóně pěstování, tak i v předešlých letech. Organické pěstování kávy navíc přispívá k udržitelnému životnímu prostředí, protože zvyšuje odolnost rostlin vůči chorobám.

bio kava

BrainPedia.cz – místo nabité informacemi!

Se správnými informacemi nelze udělat špatné rozhodnutí.

BrainPedia
 

Nákupem podpoříte i české lesy #stromzaobjednavku!

 

Složení: 100% Arabica.

Země původu: Honduras

Skladování: Uchovávejte v suchu, chladu a nevystavujte přímému slunečnímu záření.

Hmotnost: 250 g

Časté otázky

Cena za BrainMax Coffee Káva Honduras SHG, mletá, BIO, 250 g *CZ-BIO-001 certifikát je 299 Kč. Náš katalog vám našel jednu z nejlepších cen.

Ano můžete. S BrainMax Coffee Káva Honduras SHG, mletá, BIO, 250 g *CZ-BIO-001 certifikát si můžete být jistí, že dostanete ten nejlepší produkt, který trh nabízí, protože byl pečlivě vybrán s ohledem na potřeby zákazníků. Věříme, že se tento produkt stane Vaším oblíbeným, stejně jako u mnoha dalších spokojených zákazníků. Má EAN kód 8594190029955.

V jaké kategorii produkt najdete a jaké má alternativy?

Doplňky stravy - Podobné produkty: BrainMax Pure Müsli, Čokoláda a Višně, BIO, 400 g *CZ-BIO-001 certifikát, BrainMax Pure Cizrna, BIO, 500 g *CZ-BIO-001 certifikát, Viridian Viridikid Vitamin D Drops 400IU 30 ml, Swanson SelenoExcell®, Organický Selen, 200 mcg, 60 kapslí