Chytrá žárovka Blight LED, závit E14, 5,5 W, WiFi, APP, stmívatelná, barevná

299 

Katalogové číslo: 8594190021546 Kategorie: Štítky: ,

Popis

Chytrá žárovka Blight LED, závit E14, 5,5 W, WiFi, APP , stmívatelná, barevná, 2700 – 6500 K

Nastavte si světelné rutiny pro spánek, práci, čtení nebo pro každý úsek dne. S chytrou žárovkou Blight nastavíte světlo v domácnosti podle nejnovějších vědeckých informacích o vlivu světla na zdraví. Díky intuitivnímu ovládání přes aplikaci Tuya Smart, či ovladačem a kompatibilitou s Alexou a OK Google vytvoříte ve vašem interiéru příjemnou atmosféru. Probouzejte se každý den světlem vycházejícího slunce a připravujte se na spánek s pomalu zeslabujícím červeným světem. Jasné světlo přes den pomáhá k vyšší bdělosti, podporuje paměť a kognitivní funkce a kalibruje cirkadiánní rytmus. Díky správnému světlu můžete zvýšit produkci vlastního melatoninu během spánku a zlepšit své zdraví. Ráno se poté budete probouzet odpočatí a s novou energií.

Poznámka: Na žárovce E14 nenastavíte rytmy a plány pro vstávání či usínání jako na klasické E27.

Co vše lze s chytrou Blight žárovkou nastavit a automatizovat?

Chytrou žárovku Blight můžete ovládat buďto přes Wi-Fi prostřednictvím vašeho mobilního telefonu odkudkoliv na světě anebo offline pomocí přiloženého dálkového ovladače.

Můžete nastavit:

 1. Teplotu chromatičnosti a intenzitu světla.
 2. Barvu světla.
 3. Vypnout / Zapnout.
 4. Přednastavit scény např. pro práci či spánek.

Můžete automatizovat:

 1. Úkol pro ON/OFF v daný den a čas.
 2. Časovač vypnutí např. vypnout za 15 minut světlo na chodbě.
 3. Rozsvícení u příjezdu či zhasnutí u odjezdu.
 4. Nastavení světel podle počasí nebo východu a západu slunce.

Jak zlepšit spánek úpravou barvy a intenzity světla?

Minimálně 2h před spaním přepněte světlo do červeného módu, tím budete simulovat přirozené světelné podmínky, které nastávají v podvečer v přírodě a při kterých jsme se jako druh vyvinuli. Návratem do člověku přirozenému světelnému prostředí dosáhnete hlubšího spánku a zvýšíte hladinu melatoninu, který je zároveň jedním z nejsilnějších antioxidantů v našem těle. Tato změna se tedy projeví i na zlepšení imunity, zdraví a ranní energie. 

Díky správnému nastavení světel, eliminací modrého světla z displejů (například aplikací f.lux) a kvalitním zastíněním oken můžete dosáhnout přirozeného světelného prostředí bez nutnosti nosit brýle blokující modré světlo. Video návod na nastavení červeného módu v iPhone a další zajímavosti o melatoninu naleznete v našem článku.

TIP: pro blokaci nežádoucího modrého světla z menších displejů a diod vyzkoušejte fólii blokující modré světlo.

Jednoduché ovládání v aplikaci TUYA smart

Jak chytrou žárovku Blight spárovat s aplikací?

Chytrou žárovku Blight můžete ovládat online pomocí Wi-Fi anebo offline pomocí dálkového ovládače, který je součastí balení každé žárovky. Takže i v případě, že by vám doma přestala jít Wi-Fi, stále budete moci ovládat osvětlení prostřednictvím dálkového ovládače. Zde je rychlý návod pro spárování žárovky s aplikací TUYA. Podrobný návod naleznete zde.

 1. Nainstalujte si aplikaci TUYA smart do vašeho smartphonu. iOS ke stažení zde. Android ke stažení zde. Zaregistrujte si svůj účet a ověřte mailem.
 2. Našroubujte chytrou žárovku Blight do závitu a poté 3x pomalu zapněte vypněte žárovku vypínačem.
 3. Nyní vám začne žárovka blikat. V aplikaci TUYA vám vyběhne notifikace, jestli chcete žárovku přidat. Zvolte GO TO ADD. Pokud vám notifikace nevyběhla, zvolte nahoře vpravo oranžovou ikonu + a poté GO TO ADD.
 4. Vyčkejte pár sekund než se žárovka přidá a poté si můžete žárovku přejmenovat a nastavit.

1.) Jak si nastavit režim teplé bílé 2700 Kelvinů

Režim teplé bílé můžete nastavit buďto na ovladači tlačítkem WW (WARM WHITE) anebo v aplikaci TUYA v záložce WHITE nastavením ukazatele teploty barvy úplně dolů doleva.

Tento režim je vhodný jako příjemně teplé světlo v podvečer a večer. 90 minut před spaním už se nehodí, protože obsahuje modrou a zelenou složku, která by zpomalila tvorbu spánkového hormonu melatoninu.

2.) Jak si nastavit mentálně povzbuzující studenou bílou 3700 Kelvinů

Tento režim na ovladači nenajdete. Budete si ho muset nastavit v aplikaci TUYA. Nejlépe tím, že si tuto scénu uložíte v záložce SCENE, kde zvolíte tlačítko v pravo nahoře EDIT. Dále kliknete na SCENE COLOUR a vyladíte si teplotu chromatičnosti podle obrázku níže. Je dobré si tento režim pojmenovat a potvrdit tlačítkem SUBMIT.

Tento režim je vhodné používat přes den jako denní světlo, když je venku šero a potřebujete se nabudit na práci. Tento režim nehodí na podvečer a před spaním, protože obsahuje energeticky silnou modrou složku, která by zpomalila tvorbu spánkového hormonu melatoninu.

 

3.) Jak nastavit prospánkový červený režim

Tento režim najdete na ovladači jako tlačítko R. Zároveň si ho můžete uložit v záložce scene anebo ho ručně vyladit v záložce colour.

Tato barva je vhodná 90 minut před spaním, protože neobsahuje ani modrou či zelenou složku, což znamená, že nezpomaluje tvorbu prospánkového hormonu melatoninu, který potřebujete abyste se dobře vyspali. O pozitivech červeného světla před spaním svědčí i studie z roku 2012, kde vědci hodnotili účinek terapie červeným světlem na 20 sportovkyních. Účastníce byli náhodně rozděleni tak, aby dostávali 30 minut terapie červeným světlem každou noc po dobu 14 dnů. Ve srovnání se skupinou s placebem, u které nebylo využito červené světlo, měly účastnice zlepšenou kvalitu spánku, hladiny melatoninu a vytrvalostní výkon.

Technické údaje: 

 Typ světelného zdroje: LED

 Energetická třída: A+

 Patice: E14

 CRI: 84

 Skládání barev: RGB

 Teplota chromatičnosti (K): 2700* – 6500 K

 Příkon: 5,5 W

 Ovládání: aplikace Tuya Smart, dálkové ovládání

 Pracuje s: Alexa, Ok Google

 Wifi: 2,4 Ghz

 Náhrada za: 40 W žárovku

 Navrženo v Česku, vyrobeno v Číně.

 Svítivost: 470 Lm

 Certifikáty: CE, RoHS

 Napětí (V): 220 – 240 V

 Bez obsahu rtuti.

 Angolo: 180°

 Životnost: 7 – 15 tisíc hodin

* Na balení je bohužel chybně uvedená chromatičnost začínající na 3.000 K. Omluvte prosím tuto chybu. Správný údaje je od 2700 K do 6500 K. 

Součást balení: 1 ks žárovka, 1 ks ovladač, návod. 

 

Časté otázky

Cena za Chytrá žárovka Blight LED, závit E14, 5,5 W, WiFi, APP, stmívatelná, barevná je 299 Kč. Náš katalog vám našel jednu z nejlepších cen.

Ano můžete. S Chytrá žárovka Blight LED, závit E14, 5,5 W, WiFi, APP, stmívatelná, barevná si můžete být jistí, že dostanete ten nejlepší produkt, který trh nabízí, protože byl pečlivě vybrán s ohledem na potřeby zákazníků. Věříme, že se tento produkt stane Vaším oblíbeným, stejně jako u mnoha dalších spokojených zákazníků. Má EAN kód 8594190021546.

V jaké kategorii produkt najdete a jaké má alternativy?

Aromaterapie - Podobné produkty: BrainMax Aroma Difuzér HEXA LIGHT s dálkovým ovládáním, Now® Foods NOW Essential Oil, Eucalyptus oil (éterický olej Eukalyptus), 30 ml, Nobilis Tilia – Směs éterických olejů Tantra, 10 ml, BrainMax Aroma Difuzér STARLINE