Aqua Aurea Sprchový filtr DIOS – pokovený, lesklý

939 

Katalogové číslo: 8594200500986 Kategorie: Štítek:

Popis

Sprchový filtr DIOS je ideální pro každou domácnost. Máte po sprchování citlivou a vysušenou kůži? Trpíte atopickým ekzémem, lupénkou, nebo alergiemi?

Filtr slouží pro úpravu teplé i studené vody při sprchování a koupání (není určen pro úpravu vody na pití a vaření). Zbavuje vodu chlóru. Tím zamezuje vysoušení a dráždění citlivé pleti. Je tedy neocenitelným pomocníkem pro alergiky, pro nemocné lupénkou či atopickým ekzémem. 

Sprchový filtr Dios se vyznačuje 3-stupňovou filtrací: mechanické nečistoty zachycují textilní přepážky, další filtrační hmoty (granule slitiny kovů, keramické kuličky) jsou zaměřeny na odstranění chloru, bakterií a tvrdosti a vzájemně se vhodně doplňují. Nově obsahuje sprchový filtr DIOS nejen granule slitiny kovů, ale také keramické dechlorační kuličky s podstatně vyšší účinností. Jsou vyrobeny z vysoce kvalitního siřičitanu vápenatého, snižují povrchové napětí vody, odstraní nepříjemnou chuť, zápach a přeměňují okamžitě chlor na neškodnou sůl. Účinnost je více než 95 %.To umožňuje mimo jiné i zefektivnění pěnění mýdla a šamponů.

Sprchový filtr DIOS obsahuje granule slitiny kovů, především mědi a zinku. Mezi těmito kovy je elektrochemický potenciál – každá granule tedy tvoří elektrolytický článek, umožňující redukčně – oxidační (redox) reakce.Redox reakce, které se při průchodu vody uplatňují, na sebe s vysokou účinností váží chlor – na rozdíl od aktivního uhlí i z horké vody a při vysokých filtračních rychlostech. Mechanismus dechlorace je založen na změně elektronové struktury atomu chloru – z volného chloru vzniká neškodný chlorid.

Reagují i s dalšími kontaminanty, např. těžkými kovy, kdy opět vznikají např. z neutrálních atomů kovů elektricky nabité ionty, které se pevně váží na atomy mědi a zinku. Podobně i sirovodík se redox reakcemi mění na sloučeniny, pevně vázané na médium.

Redox prostředí je zároveň nepříznivé pro růst bakterií, plísní a řas. Elektrochemický potenciál ovlivňuje elektronový transport v buňkách mikroorganismů, což vede k jejich zničení a znemožňuje tak většině mikroorganismů přežít. Navíc ve vodě, procházející filtračním médiem, vznikají hydroxylové radikály a peroxid vodíku, jejichž reakce mikroorganismy rovněž nepřežijí.

Ve vodě s vysokou tzv. karbonátovou tvrdostí vznikají nerozpustné sloučeniny vápníku a hořčíku, vytvářející tzv. „vodní kámen“. Elektrochemický potenciál mědi a zinku tyto sloučeniny modifikuje na rozpustné, které se lehce vyplavují a usazeniny nevytvářejí.

Filtrační médium na sebe rovněž váže železo: rozpuštěný dvojmocný ion železnatý oxiduje na trojmocný ion železitý, který tvoří nerozpustný hydroxid železitý.

Životnost:

Doporučený cyklus regenerace: 1-1,5 roku pro 4 člennou rodinu. 

Rozměry:

115 mm x 50 mm

Časté otázky

Cena za Aqua Aurea Sprchový filtr DIOS – pokovený, lesklý je 939 Kč. Náš katalog vám našel jednu z nejlepších cen.

Ano můžete. S Aqua Aurea Sprchový filtr DIOS – pokovený, lesklý si můžete být jistí, že dostanete ten nejlepší produkt, který trh nabízí, protože byl pečlivě vybrán s ohledem na potřeby zákazníků. Věříme, že se tento produkt stane Vaším oblíbeným, stejně jako u mnoha dalších spokojených zákazníků. Má EAN kód 8594200500986.

V jaké kategorii produkt najdete a jaké má alternativy?

Vodní filtry - Podobné produkty: Filtr BRITA ON TAP – vodní filtr na kohoutek poškozený obal, Aquaphor Filtrační vložka K5 (5 mikronů), Filtrační vložka Aquaphor City 2ks, Filtrační vložka Aquaphor JS 500, J. Shmidt, 1ks