Infield Brýle blokující 50% modrého světla, VICTOR BLUECUT 530

421 

Popis

Brýle blokující 50% modrého světla, VICTOR BLUECUT 530

Ergonomické tvarované brýle dokáží blokovat 50% modrého světla o vlnové délce 380 až 550 nm. Nošením brýlí blokující modré světlo můžete zlepšit spánek, zdraví (skrze vyplavení melatoninu) a ranní energii.

Díky speciálnímu tvaru chrání vaši sítnici i proti světlu přicházejícímu ze stran.

Masivní konstrukce brýlí zabezpečuje maximální přilnavost k tváři a zajišťuje tak 100% ochranu proti všem škodlivým složkám světla. VICTOR je volbou profesionálů. Bezkonkurenční provedení a zpracování těchto brýlí je vizitkou německé preciznosti.

Snímek obrazovky 2021-09-17 v 17.02.48

Nošením brýlí blokující modré světlo před spaním můžete zlepšit spánek, zdraví (skrze vyplavení melatoninu) a ranní energii. Přečtěte si článek o tom k čemu je melatonin a jak zvýšit jeho hladinu anebo proč je spánek důležitý a jak zapracovat ne jeho zlepšení.

Brýle jsou baleny ve fólii a kartonu, aby se zabránilo jejich případnému poškození při přepravě.

Problém modrého světla

V dnešní digitální éře dokáže jen málokdo odtrhnout oči od obrazovky, ať už to je televize, mobil, či počítač. S přibývajícím používáním těchto elektronických zařízení a používání LED světel vyvstaly nové problémy.

  • Vystavení se modrému světlu z obrazovek před spaním narušuje produkci melatoninu a spánkové vzory.
  • Modré světlo z expozice modrému světlu může vést k makulární degeneraci.
  • Nadměrné nasycení modrého světla může snížit ostrost zraku a ztížit zaostřování.
  • Bylo prokázáno, že modré světlo vyvolává fotochemické poškození sítnice a makuly, které způsobují oxidační stres očí.
  • Poruchy spánku mohou vést k depresi s zvýšenému riziku onemocnění.

Modré světlo mezi 380 a 470 nm je považováno za škodlivé, protože může způsobit poškození sítnice, šedý zákal a je spojeno s poruchami spánku. Všechny spektra modrého světla však nejsou špatné, například spektrum od 470 do 500 nm, nazývané také tyrkysově modré světlo, je obecně považováno za dobré. Tato škála viditelného modrého světla je prospěšná, protože stimuluje přirozené reflexy chránící oči před přeexponováním a také pomáhá kognitivním a paměťovým funkcím mozku. Zároveň stimuluje fotosenzitivní retinální gangliové buňky, také pupilární reflex a kontroluje cirkadiánní cyklus.

icon

Zapamatujte si

Nejpodstatnější informace o blokaci modrého světla

Zatím co přes den potřebujeme dostatek jasného světla, v noci je jeho přemíra škodlivá. Hlavně modrá složka světla signalizuje tělu, kdy má být aktivní a kdy je čas k odpočinku a regeneraci. Blokací modrého světla 2-3 hodiny před spánkem dáte tělu najevo, že se blíží čas spát. Odměnou bude zvýšená produkce melatoninu (hormonu spánku a regenerace, silného antioxidantu), kvalitnější spánek a příjemná rána plná energie.

 

 

Základní specifikace

Typ brýlí: ochranné

Skla: hnědá

Šířka brýlí: 14 cm

Délka nožiček: 12 cm

Materiál skel: polykarbonát

Barva obrouček: černá

Země původu: Německo

Časté otázky

Cena za Infield Brýle blokující 50% modrého světla, VICTOR BLUECUT 530 je 421 Kč. Náš katalog vám našel jednu z nejlepších cen.

Ano můžete. S Infield Brýle blokující 50% modrého světla, VICTOR BLUECUT 530 si můžete být jistí, že dostanete ten nejlepší produkt, který trh nabízí, protože byl pečlivě vybrán s ohledem na potřeby zákazníků. Věříme, že se tento produkt stane Vaším oblíbeným, stejně jako u mnoha dalších spokojených zákazníků. Má EAN kód 4260068694603.

V jaké kategorii produkt najdete a jaké má alternativy?

Brýle proti modrému světlu - Podobné produkty: Brýle proti modrému světlu – Barner Dalston Barva: Hnědá, Brýle proti modrému světlu Derek Barva: Černá, BrainMax Brýle blokující 85% modrého světla, Blackframe LADY, Meller Kubu

Brýle proti modrému světlu 100 % - Podobné produkty: Meller Yster Farba: Zlatá, BrainMax BrainMarket brýle blokující 25% modrého světla, Stark – černé, BrainMax Klipy na dioptrické brýle blokující 100% modrého a zeleného světla, Morpheus, Meller BIO GESSI Barva: Transparentní

Červené brýle proti modrému světlu - Podobné produkty: BrainMax BrainMarket Brýle blokující 40% modrého světla, PILOT, BrainMax Klipy na dioptrické brýle blokující 100% modrého a zeleného světla, Morpheus, JSP Swiss One Coverlite ochranné brýle červené, BrainMax Fólie blokující 30% modrého a zeleného světla