Litinová pánev Lodge – Turkey Ø 34 cm

2 730 

Katalogové číslo: 45e28323c355 Kategorie: , ,

Popis

Rodina Lodge vyrábí své prvotřídní litinové nádobí ve svých slévárnách v Tennessee (USA) již od roku 1896. Počínaje surovinami a procesem seasoningu konče, dál a dál vytváří tu nejvyšší kvalitu, jež dává do každého produktu, který vyrobí. Jako jediný americký výrobce litinového nádobí je rodina Lodge pyšná na to, že nese odkaz toho, co započal již jejich praděd Joseph Lodge.

Litinové nádobí Lodge je určené k tepelné úpravě potravin (nejen masa) na tuku – tj. restování, smažení, pečení, fritování a dušení. (naopak není určené k "vaření na vodě")
Litinové nádobí Lodge se dá používat na plynovém sporáku, indukční a sklokeramické desce, v horkovzdušné troubě, v grilu nebo přímo na v otevřeném ohništi (zde pozor na vysoký žár a přehřátí litiny a přepálení seasoningu).
Litinové nádobí má de facto neomezenou životnost a jedná se vlastně o přírodní produkt (železo) bez jakéhokoli chemického "nepřilnavého" povrchu.
Povrch amerického litinového nádobí Lodge je již z výroby ošetřen základní obnovitelnou vrstvou zapečeného sójového oleje (Olej je vysoce rafinovaný a všechny proteiny, které způsobují alergické reakce na sóju, jsou odstraněny.) tzv. "seasoningem". Tato obnovitelná ochranná vrstva vytváří na povrchu nádobí charakteristickou černou patinu. Ta chrání litinu před korozí a současně vytváří nepřilnavý povrch. Termínem „seasoning“ se označuje jak vrchní ochranná vrstva nádobí, tak i postupný proces udržování této vrstvy. "Seasoning" je tedy neustálý proces, který se zlepšuje tím, čím více v nádobí vaříte.
Litinové nesmaltované nádobí Lodge je stále vyráběno přímo v USA (South Pittsburg, Tennessee) moderní technologií a ve vysoké kvalitě.

Největší výhodou litinového nádobí Lodge je dlouhá životnost, zdravotní nezávadnost, vysoká tepelná vodivost a vysoká akumulace tepla. Málokdy je potřeba zahřívat nádobí na velmi vysokou teplotu, a i při zaplnění celé plochy pánve nedojde k jejímu ochlazení a následnému jevu, jako u klasických pánví z hliníkových slitin, kdy se např. maso začne na pánvi spíše dusit než péct.
Klasické běžně rozšířené podobné nádobí je hladké, pěkné na pohled a bez jakýchkoli povrchových nerovností. To je způsobeno jednak způsobem výroby a zejména umělými chemickými vrstvami, ze kterých je povrch tohoto nádobí. Litinové nesmaltované nádobí Lodge žádnou chemickou vrstvu nemá, a tudíž snese i zahřívání na velmi vysokou teplotu, kdy nedochází k možnému odpařování nežádoucích látek z povrchu nádobí. Litinové nesmaltované nádobí Lodge nemá vzhled běžně rozšířeného komerčního nádobí. Jedná se vlastně o slévárenský výrobek, který se za použití moderních technologií vyrábí takřka stejně, jako před 100 lety.
Mytí a údržba litinového nádobí je snadná a rychlá. Možná vás budou zajímat i odpovědi na nejčastější dotazy ohledně nádobí Lodge.

Video – vaření

Video – mytí

Soubory ke stažení 

Návod k použití
Praktické rady a doplnění návodu k použití
Info brožura Lodge – "Kvalita která vydrží"

Časté otázky

Cena za Litinová pánev Lodge – Turkey Ø 34 cm je 2730 Kč. Náš katalog vám našel jednu z nejlepších cen.

Ano můžete. S Litinová pánev Lodge – Turkey Ø 34 cm si můžete být jistí, že dostanete ten nejlepší produkt, který trh nabízí, protože byl pečlivě vybrán s ohledem na potřeby zákazníků. Věříme, že se tento produkt stane Vaším oblíbeným, stejně jako u mnoha dalších spokojených zákazníků. Má EAN kód 45e28323c355.

V jaké kategorii produkt najdete a jaké má alternativy?

Americké litinové pánve Lodge na gril - Podobné produkty: Hluboká litinová pánev Lodge s poklicí Ø 26 cm, Čtvercová litinová grilovací pánev Lodge – Fish, 26cm, Grilovací litinová pánev Lodge 26 cm se dvěma madly, Čtvercová litinová grilovací pánev Lodge 26 cm

Litinové nádobí - Podobné produkty: LAVA METAL Litinový hrnec kulatý 16cm – černý, Čtvercová litinová pánev Lodge 26 cm, LAVA METAL Litinový rendlík 16 cm – zelený, LAVA METAL Litinová pánev 20cm – červená

Litinové pánve - Podobné produkty: LAVA METAL Litinová grilovací pánev 30 cm "prohnutá", Litinová oválná servírovací miska Lodge 0,25 l, Lodge Litinová pečící forma ve tvaru lebek, Litinová pánev na palačinky Lodge – Moose Ø 26 cm