BrainMax Pure Cacao, Bio Kakao z Peru, 500 g *CZ-BIO-001 certifikát

239 

Popis

Pravé peruánské kakao!

Kakaový prášek z čistých peruánskách bobů představuje zdroj polyfenolůtheobrominu a minerálů. Kromě toho kakao obsahuje aminokyselinu tryptofan, kterou tělo používá k výrobě serotoninu a díky tomu může pozitivně působit na psychiku a podporu energieKakao je také zdrojem železa, který je na rozdíl od některých rostlinných zdrojů minerálu snadno vstřebatelný. Proto je kakao oblíbený zdroj železa u veganů.

kakao

Možnosti použití kakaa

Pro přípravu jednoduchého lahodného nápoje smíchejte 2-3 polévkové lžíce kakaa s klasickým nebo rostlinným mlékem. V případě potřeby můžete přidat i adaptogeny jako je maca, ashwagandha nebo lékořice. Kakao můžete přidat také do proteinového šejku, dezertů nebo pečení.

kakao
kakaove boby

Ne všechno čemu se říká kakao, je kakao.

V Česku a na Slovensku se vžil název kakao pro každý přeslazený nápoj s minimálním obsahem kakaa. Nejlepší kakao pochází z Peru z darů Mayské civilizace. Ty nejlepší RAW kakaa začínají od 20% tuku a maximálně s 1 g cukru na 100 g. Právě v tucích se vyskytují zdraví prospěšné látky. Kakao je bohaté také na bílkoviny (27 g na 100 gramů). 

Pravé kakao – odrůda Forastero

Kakao se vyrábí pomletím nepražených kakaových bobů (Theobroma cacao). Díky tomu si zachovává zdraví prospěšné látky které působí na tělo i mysl. Pražení bobů výrazně snižuje obsah flavonoidů v kakau. Za zmínku stojí také vysoký obsah theobrominu. Látka podobná kofeinu, která stimuluje centrální nervovou soustavu. Ovšem ne tak silná, jako kofein, takže se nemusíte bát, že byste po kakau neusnuli. Theobromin také zklidňuje dýchací cesty, stimuluje srdce nebo snižuje krevní tlak.

kakao

BrainPedia.cz – místo nabité informacemi!

Se správnými informacemi nelze udělat špatné rozhodnutí.

BrainPedia

Výživové hodnoty na 100 g

Energetická hodnota 1852,8 kJ / 442,8 kcal
Tuky 22 g
– z toho nasycené mastné kyseliny

12,8 g

Sacharidy 13,4 g
– z toho cukry 1 g
Vláknina 31,1 g
Bílkoviny 27 g
Sůl

0,08 g

 

Nákupem podpoříte i české lesy #stromzaobjednavku!

Složení: 100% BIO Kakao (Theobroma cacao) – odrůda Forastero.

Původ: Peru 

Distributor: Votamax s.r.o., Hladnovská 83/93, Ostrava

Skladování: Uchovávejte v suchu, chladu a nevystavujte přímému slunečnímu záření.

Hmotnost: 500 g

Časté otázky

Cena za BrainMax Pure Cacao, Bio Kakao z Peru, 500 g *CZ-BIO-001 certifikát je 239 Kč. Náš katalog vám našel jednu z nejlepších cen.

Ano můžete. S BrainMax Pure Cacao, Bio Kakao z Peru, 500 g *CZ-BIO-001 certifikát si můžete být jistí, že dostanete ten nejlepší produkt, který trh nabízí, protože byl pečlivě vybrán s ohledem na potřeby zákazníků. Věříme, že se tento produkt stane Vaším oblíbeným, stejně jako u mnoha dalších spokojených zákazníků. Má EAN kód 8594190020631.

V jaké kategorii produkt najdete a jaké má alternativy?

Doplňky stravy - Podobné produkty: Swanson Chromium Picolinate, 200mcg, 100 kapslí, BrainMax Pure Med s propolisem, 250 g, Now® Foods NOW Biotin, 5000 ug, 60 rostlinných kapslí, Swanson Stinging Nettle (Kopřiva dvoudomá kořen), 500 mg, 100 kapslí