Ovonex s.r.o. Ovonex – LIQUID ZINCUM SELENIUM, 50ml

249 

Popis

Ovonex – LIQUID ZINCUM SELENIUM

Liquid Zincum-Selenium v kapkách obsahuje více než 70 minerálů a stopových prvků, vyskytujících se ve vodách Velkého solného jezera (USA). Je obohacen o chelát bis-glycinát zinku, jenž vyniká vysokou biologickou dostupností, a organickým zdrojem selenu. Je vhodný pro vegany a všechny, kteří potřebují posílit imunitu. Zinek ve formě bisglycinátu a další látky lze také najít v komplexu BrainMax Zinc Complex. DOPORUČUJEME!

Složení

koncentrát z Velkého solného jezera, purifikovaná voda, bis-glycinát zinku, selenomethionin, rozmarýnový extrakt, kyselina citrónová.

Neobsahuje lepek, laktózu, cukr, alkohol, barviva a dochucovadla.

Dávkování

Denní dávka 1 ml (20 kapek) obsahuje:

  • zinek …….. 15,00 mg (RHP150%)
  • selen………. 82,50 μg (RHP 150%)
  • Hořčík ……. 60,00 mg (RHP 16%)

RHP = referenční hodnota příjmu 

Rozmíchejte v 250 ml vody, ovocné šťávy apod.

Zinek a selen, dva základní kameny imunitního systému

Zinek je minerál, který působí na řadu funkcí našeho těla. Je kofaktor více než 200 enzymů, podílí se na proteosyntéze, metabolismu nukleových kyselin. Má význam pro normální růst, vývoj a reprodukční funkce člověka a je zapojen do správné funkce řady orgánů. Nedostatek zinku může vést k narušení plodnosti. Zvláštní pozornost je třeba zinku věnovat v
těhotenství. Dalšími projevy nedostatku tohoto minerálu jsou kožní poruchy, poruchy imunitních funkcí, průjmy. Selen a jeho význam pro lidský organizmus je v posledních letech intenzivně studován.

Selen hraje významnou roli v obraně proti volným kyslíkovým radikálům (antioxidans). K dalším funkcím se řadí regulace syntézy hormonů štítné žlázy, reprodukční funkce, kde zvyšuje pohyblivost spermií (obsažen v bičíku spermií). Zabraňuje shlukování krevních destiček, čím zamezuje vzniku sraženin. Vhodný jako prevence šedého zákalu a makulární degenerace.

Selen je vhodné užívat spolu s vitamínem E. Iontové stopové minerály jsou pro lidské tělo nezbytné, zvyšují absorpci (vstřebatelnost) vitamínů a minerálů. Stopové minerály si lidské tělo neumí vyrobit, proto je nutné je „doplňovat“.

Projevy nedostatku zinku – ztráta chuti k jídlu, snížení glukózové tolerance, dermatitida, vypadávání vlasů, šupinatá kůže, lámání nehtů, bílé skvrny na nehtech, neuropsychické potíže, zhoršené hojení ran, poškození činnosti pohlavních orgánů, postižení reprodukčních funkcí, poškození funkcí imunitního systému, poruchy látkové výměny bílkovin, tuků a
sacharidů, porušení chuťového a čichového smyslu, porucha růstu.

Zvýšit příjem zinku se doporučuje – dětem a mládeži v období růstu, aktivním sportovcům, těhotným a kojícím ženám, seniorům, vegetariánům a veganům, kuřákům, osobám pravidelně konsumujícím alkohol, u onemocnění způsobených nedostatkem zinku (onemocnění jater, ledvin, Crohnova choroba, ulcerózní kolitida, diabetes, astma aj.).
Projevy nedostatku selenu – častější vznik nemocí kardiovaskulárního systému (včetně ischemické choroby srdeční a infarktu myokardu), zvýšené riziko onkologických onemocnění, negativní vliv na imunitní systém (oslabení imunity), zvýšené riziko diabetu 2. typu, rychlejší stárnutí pokožky a tvorba vrásek.

Zvýšit příjem selenu se doporučuje – při zvýšené fyzické zátěži, u těhotných žen, u starších osob, při vyšším příjmu tuků, při infekčních onemocněních, při poruše funkce štítné žlázy, u artritidy (záněty kloubů) a dalších zánětlivých onemocněních.

Upozornění – není určeno jako náhrada pestré stravy a pro děti do 3 let. Nepřekračujte doporučené dávkování.

Před použitím protřepat.

Skladování – v suchu a temnu při pokojové teplotě a mimo dosah dětí.

Hmotnost: balení: 50 ml (63 g).

Časté otázky

Cena za Ovonex s.r.o. Ovonex – LIQUID ZINCUM SELENIUM, 50ml je 249 Kč. Náš katalog vám našel jednu z nejlepších cen.

Ano můžete. S Ovonex s.r.o. Ovonex – LIQUID ZINCUM SELENIUM, 50ml si můžete být jistí, že dostanete ten nejlepší produkt, který trh nabízí, protože byl pečlivě vybrán s ohledem na potřeby zákazníků. Věříme, že se tento produkt stane Vaším oblíbeným, stejně jako u mnoha dalších spokojených zákazníků. Má EAN kód 8594195600838.

V jaké kategorii produkt najdete a jaké má alternativy?

Doplňky stravy - Podobné produkty: BrainMax Pure Čekankový sirup, 250 ml, BrainMax Pure Protein Peanuta, arašídový krém s proteinem a karamelem, 250g, Swanson Activated B-Complex, Aktivní koenzymová forma Vitamínů B, 60 rostlinných kapslí, Reflex Nexgen® multivitamín 60 kapslí 2+1 ZDARMA! NEW