Vinařství Bystřický – Cuvee Kopce 2020

500 

Katalogové číslo: 8594190029146 Kategorie: Štítek:

Popis

Vinařství Bystřický – Cuvee Kopce 2020

Červené čisté naturální víno z trati Kopce. Cuveé bylo školeno 20 měsíců na dubových sudech metodou sur-lie. Ze sudu dostalo příjemný čokoládový tanin. Je to jejich srdcovka, protože vinohrad, ze kterého pochází obstarávají kompletně ručně – od motyky po sběr. Nefiltrováno a nečířeno.

Metoda zrání Sur-lie

Sur-lie je prastará metoda zrání vína v přítomnosti kalu. Ve chvíli, kdy vinná kvasinka přemění všechen cukr na alkohol se rozkládá a stává se tak hlavní složkou kvasničných kalů. Pro dodržení správného technologického postupu je zapotřebí pravidelné promíchávání. Po ukončení kvašení celého procesu se již víno nefiltruje.

O vinařství

Vinařství Bystřický je malé vinařství z Bořetic na Jižní Moravě. Za tímto názvem stojí dva nadšenci do červených vín, přírody a chutného jídla – Vojta a Anička. Životní styl promítají i do svých produktů. O vinohrad pečují pouze za pomocí přírodních preparátů a o vína tak, aby ukázala sama, co v nich je. Ošetření vinic se proto provádí postřiky získaných macerací bylin – kopřiv a přesličky a biodynamickými preparáty.

Hrozny jsou zpracovávány co nejšetrnějšími postupy bez technologických zásahů a jsou minimálně filtrována. Na dubových sudech pak vína školí metodou sur lie minimálně 12 měsíců. Poté se nechávají zrát v lahvích do správné vitality. Díky minimálním zásahům a dlouhé maceraci na slupkách získává víno na taninech i antioxidantech. Síra se v těchto vínech využívá minimálně a to v limitech pro biorežim. 

V tuto chvíli Vinařství Bystřický usiluje o získání certifikace Demeter. Tato certifikace je založena na biodynamickém zemědělství, kdy se nesmí používat syntetická hnojiva, chemické prostředky na ochranu rostlin nebo použití aditiv při výrobě samotných produktů. Základem biodynamického zemědělství je udržování půdy pro budoucí generace.

pexels-arthur-brognoli-2440527

Proč pít kvalitní červená vína?

Kvalitní červená vína obsahují mnoho prospěšných látek a jedním z nich jsou taniny. Taniny nebo také třísloviny jsou sloučeniny, které mají svíravou až hořkou chuť. Kromě antiseptických a antioxidačních vlastností jsou schopny na sebe vázat a odvádět z těla škodlivé látky a mimo jiné zvyšují propustnost kapilár a zabraňují kornatění tepen.

Další superlátkou je resveratrol. Nachází se ve slupkách vinné révy a je silným antioxidantem. Resveratrol blahodárně působí na játra, mozek, hormonální rovnováhu a svalovou hmotu. Neskutečnou silou bojuje proti přirozenému stárnutí buněk. Mezi další účinky resveratrolu patří bezpochyby pozitivní vliv při boji s vysokým krevním tlakem. Resveratrol snižuje tlak na cévy a tímto může docházet k jejich plné regeneraci. V neposlední řadě má neuroprotektivní funkci, protože pomáhá chránit mozkové buňky a tím i pokles kognitivních vlastností. 

Dalším přínosem kvalitního červeného vína je množství antioxidantů.Antioxidanty jsou skupina látek, které buňky v organismu chrání před volnými radikály. Volných radikálů, které nás obklopují je celá řada, zejména je to nevhodná strava (především přemíra nasycených tuků, konzervanty v potravinách), kouření, ovzduší, stres aj.

Barva: červená

Styl: suché, moravské zemské

Zpracování: sur-lie, 20 měsíců v sudu

Obsah alkoholu: 13,9%.

Objem: 0.75l

Zákaz prodeje alkoholu osobám mladším 18 let

Z důvodu zákazu prodeje alkoholu osobám mladším 18 let dochází u tohoto produktu ke kontrole věku zákazníka při předání zásilky kurýrem.

Časté otázky

Cena za Vinařství Bystřický – Cuvee Kopce 2020 je 500 Kč. Náš katalog vám našel jednu z nejlepších cen.

Ano můžete. S Vinařství Bystřický – Cuvee Kopce 2020 si můžete být jistí, že dostanete ten nejlepší produkt, který trh nabízí, protože byl pečlivě vybrán s ohledem na potřeby zákazníků. Věříme, že se tento produkt stane Vaším oblíbeným, stejně jako u mnoha dalších spokojených zákazníků. Má EAN kód 8594190029146.

V jaké kategorii produkt najdete a jaké má alternativy?

Vína - Podobné produkty: Rybízák Borůvčák ve skle 0,75 l, Vinařství Bystřický – Zweigeltrebe 2020, Rybízák ve skle 0,75 l