BrainMax Activated B-Complex, Aktivovaný B Komplex, 90 rostlinných kapslí

499 

Popis

BrainMax Activated B-Complex, 90 rostlinných kapslí

Aby byla suplementace vitamínů B skutečně efektivní, vitamíny musí být v aktivní formě. Jinými slovy ve formě, ve které je dokáže naše tělo okamžitě využít. Neaktivní formy musí být nejdříve přeměněny (neboli „methylovány“) játry, aby se staly ko-enzymy, biologicky dostupnými formami, které může tělo využít pro enzymatické reakce.

Proto obsahuje BrainMax Activated B-Complex vitamíny ze skupiny B ve dvojí podobě. V aktivních ko-enzym formách, ale také v běžných formách, které musí být v těle teprve přeměněny na ko-enzymy. Výsledkem je maximální možná využitelnost pro organismus.

Na zvýšený příjem vitamínů skupiny B by měly dbát zejména osoby pod fyzickým a psychickým náporem, starší 50 let, těhotné ženy, osoby s chronickým onemocněním, vegetariáni a vegani. Jelikož se jedná o vitamíny rozpustné ve vodě, tělo si je neuchovává do zásoby a nadbytek vyloučí močí.

Více informací o vitamínu B se dozvíte na BrainPedia.cz

BrainMax B complex
Vitamíny B a jejich obsah v potravinách

Proč užívat B-Complex?

Vitamíny skupiny B jsou nezbytné v celé řadě tělesných funkcí, zejména při jejich zapojení do metabolismu a tvorby energie. Activated B-Complex je vhodný pro ty, kteří se potýkají s problémy jako je pokles energie, psychické a fyzické vyčerpání, špatná kvalita pokožky (včetně akné), nehtů a vlasů nebo z nějakého důvodu chtějí podpořit nervový systém. Součástí B-Complexu je i CoQ10 nebo také liposomální vitamín C jako ochraňující antioxidant a pro podporu vstřebání celého b-komplexu.

S výjimkou vitaminu B12 dokáže tělo béčka skladovat pouze v omezené míře. Každodenní doplňování do organismu je proto zásadní. V organismu mají významnou roli v metabolismu buněk. Každý vitamin skupiny B je buď kofaktorem některého klíčového metabolického procesu, nebo prekurzorem nutným pro jeho tvorbu. Díky růstu popularity vegetariánství a veganství se do popředí zájmu dostal zejména vitamin B12, který je možné v rámci jídelníčku získat pouze z potravy pocházející ze zvířat (maso a mléčné výrobky). BrainMax B komplex je vhodný i pro vegany.

Zatímco u vitamínů rozpustných v tucích musíme dbát na jejich správné užívání po nebo během jídla, u vitamínů B je to jednodušší. Jelikož se jedná o vitamíny rozpustné ve vodě, můžeme jej užívat i na lačno. Předávkování se nemusíte obávat, neboť nadbytek vitamínů B vyloučíte v moči.

Vitamín B přispívá k:

 • Podílí se na produkci červených krvinek.
 • Přispívá k normálnímu energetickému metabolismu.
 • Přispívá k normální činnosti nervové soustavy.
 • Přispívá k metabolismu makroživin.
 • Přispívá k normální činnosti svalů.
 • Přispívá k normální činnosti krevního tlaku.
 • Přispívá k normální psychické činnosti.
 • Přispívá ke snížení únavy a vyčerpání.
 • Podílí se na procesu dělení buněk.
 • Přispívá k normální funkci imunitního systému.
 • Přispívá k normální syntéze aminokyselin.
 • Přispívá k normální mentální činnosti.

Povolená zdravotní tvrzení dle NAŘÍZENÍ  KOMISE (EU) č. 432/2012 

BrainMax B complex
B-complex BrainMax

Přednosti BrainMax Activated B-Complex

 • Obsahuje nejlepší aktivní formy vitamínů B.
 • Aktivní vitamíny B může tělo okamžitě využít pro enzymatické reakce.
 • Kromě vitamínů B v aktivní formě nebo formě koenzymů obsahuje také CoQ10, cholin, inositol, betain, kyselinu alfa-lipoovou a kyselinu paraaminobenzoovou.
 • Pro lepší ochranu vitamínů B a vstřebatelnost obsahuje liposomální vitamín C.
 • Perfektní biologická dostupnost.
 • Vhodné pro vegany.
 • Vyrobeno v ČR.
 • Bez obsahu balastních látek, sladidel a příměsí (éček).

Dávkování:

 • 2 kapsle jednou denně.

Složení 

Velikost dávky: 2 rostlinné kapsle 
Balení obsahuje 45 dávek. 
Množství
v 1 dávce
%RHP*
Niacin (Vitamin B3 z Nikotinamidu a NADH 5:1) 100 mg 625%
Kyselina alfa lipoová (Vitamin B13) 90 mg ***
Vitamin C (v liposomální směsi fosfolipidů) 80 mg 100%
Betaine (trimethylglycin) 60 mg ***
Thiamin (Vitamin B1, z thiamin hydrochloridu a kokarboxylázy) 50 mg 4545%
Riboflavin (Vitamin B2, z Riboflavin-5-Sodium fosfátu) 50 mg 3571%
Kyselina panthoteová (Vitamin B5 z pantetinu a kalcium pantotenátu) 50 mg 833%
Vitamin B6 (z pyridoxin hydrochloridu a P-5-P monohydrátu) 50 mg 3572%
Inositol (z Inositol hexanikotinátu a hexafosfátu) 40 mg ***
PABA (kyselina para aminobenzoová) 25 mg ***
Cholin Bitartate (z cholinu bitartát) 29 mg ***
CoQ10 (z koenzymu Q10) 20 mg ***
Biotin  1000 μg 2000%
Folát (5-methyl tetrahydrofolát) 400 μg 200%
Vitamin B12 (methylkobalamin)

400 μg

16000%
* % denní referenční hodnoty příjmu
*** denní referenční hodnota příjmu není stanovena

Neobsahuje žádná plnidla ani stabilizátory, pouze deklarované složení v nejčistší formě. Rostlinné kapsle na bázi hydroxypropylcelulózy. Produkt je vhodný i pro vegany.

Skladujte při pokojové teplotě na suchém a tmavém místě. Ukládejte mimo dosah dětí. Výrobek není určen pro děti, těhotné a kojící ženy. Nepřekračujte doporučené denní  dávkování. Přípravek není určen jako náhrada pestré stravy. Dodržujte zdravý životní styl.

Vyráběno v České republice pro firmu Votamax s.r.o.

Časté otázky

Cena za BrainMax Activated B-Complex, Aktivovaný B Komplex, 90 rostlinných kapslí je 499 Kč. Náš katalog vám našel jednu z nejlepších cen.

Ano můžete. S BrainMax Activated B-Complex, Aktivovaný B Komplex, 90 rostlinných kapslí si můžete být jistí, že dostanete ten nejlepší produkt, který trh nabízí, protože byl pečlivě vybrán s ohledem na potřeby zákazníků. Věříme, že se tento produkt stane Vaším oblíbeným, stejně jako u mnoha dalších spokojených zákazníků. Má EAN kód 8594190023908.

V jaké kategorii produkt najdete a jaké má alternativy?

B-complex - Podobné produkty: Doctor’s Best Fully Active B komplex, (Vitamíny B a kyselina listová v aktivovaných formách) 60 rostlinných kapslí, Swanson Vitamin B6 P-5-P, 40 mg, (vitamin B6), 60 kapslí, Garden of life Vitamin Code Men 50, multivitamín pro muže po padesátce, 120 kapslí, Jarrow Formulas Jarrow B-Right, Koenzym B komplex, 100 rostlinných kapslí

Doplňky stravy - Podobné produkty: Swanson Lactobacillus Rhamnosus, 5 miliard CFU, 60 rostlinných kapslí, Swanson Rhodiola Rosea Root (Rozchodnice růžová), 400 mg, 100 kapslí, Viridian Magnesium Citrate Powder 150 g, Swanson Lithium Orotate, 5 mg, 60 kapslí

Vitamín B a B12 - Podobné produkty: Reflex EAA – Mango, 500g, Garden of life RAW Probiotika pro ženy po 50+ – 85mld. CFU, 33 probiotických kmenů, 90 rostlinných kapslí, BrainMax Pure Mandle blanšírované BIO, 250 g *CZ-BIO-001 certifikát, Reflex Nexgen® PRO Multivitamín + Digestive Enzymes, 120 kapslí 1+1 ZDARMA!

Vitamín C - Podobné produkty: Kendamil – Mléčná kaše s černým rybízem a jablky, 150 g, BrainMax Pure Lyofilizované maliny, BIO, 45 g *CZ-BIO-001 certifikát, Allnature Mořský kolagen + vitamin C + vitamin B3 30 kapslí, GAT ImunoBites Gummies Ederberry, podpora imunity, bezinka a černý rybíz, 60 gumových bonbónů