Melvil ELON MUSK Tesla, SpaceX a hledání fantastické budoucnosti – Ashlee Vance

339 

Katalogové číslo: 9788087270738 Kategorie: Štítek:
Značka: Knihy Melvil

Popis

Když v Silicon Valley hledali nový idol po Stevu Jobsovi, našli jej ve svérázném Elonu Muskovi.

Reportér Ashlee Vance, píšící pro Bloomberg Business Week, přináší ve své investigativní biografii vyvážený pohled na život tohoto podnikatelského titána. Strávil (jako jediný novinář) desítky hodin se samotným Muskem, s jeho spolupracovníky, přáteli, ale i s protivníky a kritiky, aby vytvořil dechberoucí obraz mimořádného muže na cestě za svými vizemi.

Kniha sestavuje mozaiku střípků o Muskově dětství v jihoafrické Pretorii, o prvních vydělaných milionech, o partě podivínů z PayPalu, aby nakonec převládly dva hlavní motivy: elektromobily a létání do vesmíru.

Elon Musk zahájil své podnikání startupem Zip2, jehož prodejem získal dostatečné prostředky na budovaní internetové banky X.com, později změněné na PayPal. I tuto společnost se mu podařilo s obrovským ziskem prodat. Pak už mu nic nebránilo začít se věnovat srdeční záležitosti – vesmíru. Projekt SpaceX měl za cíl levněji než zavedené korporace dopravovat náklad na oběžnou dráhu. Musk při náročném vývoji raket Falcon takřka finančně vykrvácel, ale svůj sen nakonec uskutečnil a získal velký kontrakt od NASA.

Jinému člověku by asi vesmírný projekt bohatě stačil, ne však Elonu Muskovi. Myšlenka na čistou energii a čistou planetu jej přivedla k rozjezdu automobilky Tesla Motors a k investici do fotovoltaické společnosti SolarCity. Populární automobil Tesla je dnes snem nejenom ekologů, ale všech, kdo milují dokonalý design a nové technologie. SolarCity je největším dodavatelem solárních panelů v USA.

Kniha se věnuje také méně pozitivním okamžikům z Muskova osobního i pracovního života. Dva rozvody, odvrácení krachu jen několik hodin před oficiálním vyhlášením a poněkud kontroverzní vztah k zaměstnancům…

Elon Musk tvrdí, že dříve či později budeme nuceni osidlovat vesmír a má v plánu kolonizovat Mars. Poté, co řidiči s nadšením jezdí v jeho automobilech na baterky, co jeho rakety přivážejí zásoby na Mezinárodní vesmírnou stanici, se tato vize nejeví až tak nereálnou.

Kniha obsahuje barevnou vsádku s dosud nepublikovanými fotografiemi z Muskova života.

 

Název původní knihy: Elon Musk: Tesla, SpaceX, and the Quest for a Fantastic Future

Překladatel: Eva Nevrlá

Edice: Hvězdy

Počet stránek: 384

Vazba: pevná s přebalem

Barevnost: černobílá + barevná příloha

ISBN: 978-80-87270-73-8

Formát: 143 × 215 mm

 

Časté otázky

Cena za Melvil ELON MUSK Tesla, SpaceX a hledání fantastické budoucnosti – Ashlee Vance je 339 Kč. Náš katalog vám našel jednu z nejlepších cen.

Ano můžete. S Melvil ELON MUSK Tesla, SpaceX a hledání fantastické budoucnosti – Ashlee Vance si můžete být jistí, že dostanete ten nejlepší produkt, který trh nabízí, protože byl pečlivě vybrán s ohledem na potřeby zákazníků. Věříme, že se tento produkt stane Vaším oblíbeným, stejně jako u mnoha dalších spokojených zákazníků. Má EAN kód 9788087270738.

V jaké kategorii produkt najdete a jaké má alternativy?

Knihy - Podobné produkty: Pravda.Je Bílá kniha – Ramtha, Maitrea Vědecké aspekty ájurvédy, Naše Nakladatelství Snadná cesta dětí ke zdravé stravě – Emily Leary, Fontána Očkovat, nebo neočkovat proti koronaviru? – Clemens G. Arvay