Melvil Cirkadiánní kód – Satchin Panda

299 

Katalogové číslo: 9788075551177 Kategorie: Štítek:
Značka: Knihy Melvil

Popis

Je to tak snadné: stačí udržovat skrytý rytmus těla, které střídavě zapíná a vypíná své funkce, aby kromě práce zvládlo i regeneraci – a naše zdraví
se zase vrátí ke své dokonalosti. Kdyby ale byly tyto poznatky tak samozřejmé, objevy na poli cirkadiánních rytmů by byly v roce 2017 jen těžko vyznamenány udělením Nobelovy ceny. Civilizační výdobytky nám totiž tyto evolučně nastavené procesy skryly.

S Pandovou poutavou knihou získáte příležitost, jak seřídit hodiny svého těla a trvale dosáhnout fyzické a duševní pohody. Budete moci svůj cirkadiánní rytmus otestovat a najít tak prostor pro nápravu vytvořený přímo sobě na míru. Naučíte se ovládat intenzitu světla, načasovat správně své jídlo, vyladit pohybovou aktivitu a oddávat se hlubokému spánku. Během několika týdnů zjistíte, jak skvělé je žít ve zdravém těle plném energie. A jen tak mimochodem se dozvíte mnohé z posledních objevů tohoto oboru – např. o existenci melanopsinu, proteinu citlivému na světlo, který se v očích vyskytuje mimo tyčinky a čípky. Díky němu dokáží i nevidomí lidé, kteří mají neporušené sítnicové buňky, stále vnímat světlo.

TIP: blokujte účinně modré světlo před spaním pomocí brýlí a dopřejte restart vašemu cirkadiannímu rytmu!

V knize se také dozvíte, že:

  • Hodiny v našem mozku řídí první ranní světlo a jasné večerní osvětlení jim škodí, což lze naštěstí řešit i pomocí technologií.
  • První sousto dne nastavuje orgánové hodiny, přičemž nezáleží tolik na tom, co jíte, ale jak dlouhý je denní interval věnovaný jídlu.
  • Spánek nepředstavuje konec, nýbrž začátek našeho biologického dne, a pro jeho optimální efekt je potřeba vystřídat několik spánkových cyklů.
  • Správnému nastavení rytmu pomáhá cvičení ráno a v pozdním odpoledni.
  • Chronické nemoci i terapie mají silnou cirkadiánní složku, jejímž vyladěním lze nemocem předcházet a také je léčit.
  • Konkrétní změny a tipy pro sladění každodenního života s biologickým rytmem jsou snadné a přirozené.

Během několika týdnů zjistíte, jak skvělé je žít ve zdravém těle plném energie. Nejít proti své přirozenosti s sebou přináší pouze výhody.

Název původní knihy: The Circadian Code

Překladatel: Bianca Bellová

Edice: FitFood

Počet stránek: 296

Vazba: Měkká

Barevnost: Černobílá

ISBN: 978-80-7555-117-7

Formát: 143 × 215 mm

Vyšlo: 5. 11. 2020

 

Časté otázky

Cena za Melvil Cirkadiánní kód – Satchin Panda je 299 Kč. Náš katalog vám našel jednu z nejlepších cen.

Ano můžete. S Melvil Cirkadiánní kód – Satchin Panda si můžete být jistí, že dostanete ten nejlepší produkt, který trh nabízí, protože byl pečlivě vybrán s ohledem na potřeby zákazníků. Věříme, že se tento produkt stane Vaším oblíbeným, stejně jako u mnoha dalších spokojených zákazníků. Má EAN kód 9788075551177.

V jaké kategorii produkt najdete a jaké má alternativy?

Knihy - Podobné produkty: Albatros Media Moje zahradní kuchařka – kolektiv, Publixing Revoluce v opravdovém jídle – Sally-Ann Creed, Tim Noakes, Jonno Proudfoot, Nakladatelství Kazda Lepší život bez plastů – Smarticular, Jota Kéž by to naši četli – Philippa Perryová