Melvil Chystáte se udělat strašnou chybu! – Olivier Sibony

322 

Katalogové číslo: 9788075551153 Kategorie: Štítek:
Značka: Knihy Melvil

Popis

Seznam osudově špatných rozhodnutí v byznysu je dlouhý: příliš silná či slabá důvěra v inovace, podcenění konkurence, lpění na prodělečných akvizicích. Jsou lídři stojící za kolapsy firem skutečně tak nezkušení nebo přímo špatní? Určitě ne!

Díky čtyřiceti letům výzkumů na poli kognitivních věd a behaviorální ekonomie víme, že se při „racionálním“ rozhodování dopouštíme celé řady systematických omylů – kognitivních zkreslení. V knize Chystáte se udělat strašnou chybu! vám francouzský psycholog a konzultant Olivier Sibony nejprve pomocí zábavných příkladů dokáže, že tato zkreslení se týkají i těch nelepších z nejlepších. Známé omyly a krachy popíše pomocí kategorizace do devíti pastí a roztřídí do pěti základních skupin. Na obranu proti nim však namísto individuálních mentálních postupů nabízí nový způsob, jak se zabezpečit: naučí vás vytvořit si systém technik a procesů využívajících kolektivní inteligenci, tzv. firemní architekturu rozhodování. V knize následně najdete čtyřicet konkrétních metod, které vám toto bezpečnější firemní prostředí pomohou vytvořit.

V knize se také dozvíte:

  • Že nastavení rozhodovacího procesu má při investičních rozhodnutích šestkrát větší váhu než analýzy.
  • Proč naše mysl miluje storytelling a do jakých dalších pastí se byznysoví lídři nejčastěji chytají.
  • V čem vám pomůže metoda „předčasné pitvy“ a jak vás usměrní „šest amigos“.
  • Jakými nástroji ve firmě podporovat otevřenou diskuzi a přitom se vyhnout rozhodovací paralýze.
  • Při jakých typech klíčových rozhodnutích můžeme efektivně využít intuici.
  •  

Název původní knihy: YOU ARE ABOUT TO MAKE A TERRIBLE MISTAKE!

Překladatel: Lucie Šavlíková

Edice: Žádná velká věda

Počet stránek: 280

Vazba: Pevná bez přebalu

Barevnost: Černobílá

ISBN: 978-80-7555-115-3

Formát: 140 × 202 mm

Vyšlo: 30. 09.2020

 

Časté otázky

Cena za Melvil Chystáte se udělat strašnou chybu! – Olivier Sibony je 322 Kč. Náš katalog vám našel jednu z nejlepších cen.

Ano můžete. S Melvil Chystáte se udělat strašnou chybu! – Olivier Sibony si můžete být jistí, že dostanete ten nejlepší produkt, který trh nabízí, protože byl pečlivě vybrán s ohledem na potřeby zákazníků. Věříme, že se tento produkt stane Vaším oblíbeným, stejně jako u mnoha dalších spokojených zákazníků. Má EAN kód 9788075551153.

V jaké kategorii produkt najdete a jaké má alternativy?

Knihy - Podobné produkty: Albatros Media Rozhodni se být zdráv – Jan Vojáček, Věra Keilová, Nakladatelství Kazda Podstata pouště – Michael Martin, Maitrea Tvoje plodnost ve tvých rukou – Toni Weschlerová, Melvil GAME CHANGERS: Co lídři, inovátoři a nezávislí lidé dělají, aby zvítězili – Dave Asprey