Melvil Obsahuji davy – Ed Yong

339 

Katalogové číslo: 9788075550279 Kategorie: Štítek:
Značka: Knihy Melvil

Popis

Mnoho lidí považuje mikroby za pouhé patogeny předurčené k likvidaci. Malé, otravné a nebezpečné. Slavný popularizátor vědy Ed Yong však ví, že drtivé většiny mikrobů se nemusíme bát, natož je ničit. Naopak, měli bychom je hýčkat, obdivovat a studovat, protože zcela zásadně utváří naše těla a ovlivňují naše zdraví. Život mikrobů je úzce propleten s tím naším, stejně jako se životem každého živočicha na Zemi. Bez nich bychom tu zkrátka nebyli. Toto poznání se v posledních letech stalo nejdůležitější biologickou revolucí od doby Darwina – a vy můžete být u ní.

Co se také v knize dozvíte?

  • Pochopíte, jak bakterie upravují odezvu lidí na léky proti rakovině, jak vylaďují náš trávicí nebo imunitní systém a dokonce mění naši genetickou výbavu.
  • Dozvíte se, jaké nečekané schopnosti mikrobi propůjčují živočichům, od pláště neviditelnosti sépiím po zajištění energie tvorům bez úst a střev.
  • Dočtete se o neuvěřitelných schopnostech bakterií, které si dokážou vzájemně vyměňovat kusy DNA a stavět tak na hlavu naše dosavadní představy o evoluci.
  • Dozvíte se o příčinách současné epidemie alergií, proč jimi méně trpí mladší sourozenci a jak vám pomůžou domácí mazlíčci.
  • Zjistíte, že každá rodina má svůj jedinečný mikrobiom, kterým do 24 hodin přepíše mikrobiální prostředí bytu, do něhož se přestěhuje.
  • Získáte radikálně nový pohled na život na Zemi.

 

Název původní knihy: I Contain Multitudes: The Microbes Within Us and a Grander View of Life

Překladatel: Filip Drlík

Edice: Pod povrchem

Počet stránek: 420

Počet ilustrací: 18

Vazba: Pevná s přebalem

Barevnost: Černobílá s barevnou vsadkou

ISBN: 978-80-7555-027-9

Formát: 143 × 215 mm

 

 

Časté otázky

Cena za Melvil Obsahuji davy – Ed Yong je 339 Kč. Náš katalog vám našel jednu z nejlepších cen.

Ano můžete. S Melvil Obsahuji davy – Ed Yong si můžete být jistí, že dostanete ten nejlepší produkt, který trh nabízí, protože byl pečlivě vybrán s ohledem na potřeby zákazníků. Věříme, že se tento produkt stane Vaším oblíbeným, stejně jako u mnoha dalších spokojených zákazníků. Má EAN kód 9788075550279.

V jaké kategorii produkt najdete a jaké má alternativy?

Knihy - Podobné produkty: Anag Jogurtista – Návod na přípravu různých typů domácího jogurtu a recepty pro jeho další využití – Virginia Repetto, Fontána Staňte se architektem svého života – Kurt Tepperwein, Melvil Deník Whole 30 – Melissa Hartwigová, Pravda.Je Průvodce úrovněmi vědomí, audiokniha na CD – Dr. David R. Hawkins