Melvil Zdravá střeva – Justin a Erica Sonnenburgovi

263 

Katalogové číslo: 9788075559999 Kategorie: Štítek:
Značka: Knihy Melvil

Popis

Mikroorganismy v našem střevě zásadně ovlivňují to, zda jsme nemocní, nebo zdraví, štíhlí, nebo obézní, dobře naladění, nebo náladoví. Vinou změny našeho jídelníčku, nadužívání antibiotik, všudypřítomné dezinfekce a vůbec omezeného přístupu ke „špíně“ zahrad a lesů však stojí naše mikrobiota na prahu vyhynutí. To může být hlavní důvod, proč naše tělo mnohdy nefunguje, jak má.

Kniha Zdravá střeva sice nemá odpověď na všechno, a sami autoři uznávají, že zatím více nevědí než vědí. Přesto pro své rodiny už sestavili základní bezpečný plán pro životní styl zaměřený na výživu mikrobioty, včetně receptů a jídelníčků – a dělí se o něj se svými čtenáři. V tomto důležitém a poutavě napsaném titulu autoři zkoumají bezpečné alternativy k antibiotikům, zaměřují se na fermentovanou stravu, probiotika a prebiotika i další změny stravovacích návyků a životního stylu, které posilují zdraví mikrobioty.

V této knize se také dozvíte:

 • Co je to mikrobiota a proč bychom se o ni měli zajímat na úplně prvním místě (ještě předtím, než začneme svou kondici či zdravotní potíže řešit jinak)
 • Jaké nečekané a zásadní souvislosti mezi rozmanitostí naší mikrobioty a zdravím (mj. obezitou i duševními chorobami) objevili vědci v posledních letech
 • Jak je možné, že spolu mozek a střevo tak živě komunikují, a proč to není mozek, kdo má právo veta
 • Jak souvisí konzumace jogurtu s úzkostí
 • Proč se mikrobiota každého z nás radikálně liší, jak se dědí, jak se vyvíjí a čím strádá
 • Že přenos střevní mikrobioty z jednoho jedince na druhého (transplantace) často vede k zlepšení zdraví (a je zdokumentován i přenos některých psychických vlastností)
 • Proč je zdravé chovat psy, nepřehánět to s dezinfekcí a zejména se vyhýbat antibiotikům, pokud to není nezbytně nutné
 • Že vláknina, kvašené (fermentované) potraviny a některé obiloviny v žádném případě nesmí zmizet z našeho jídelníčku, jinak nám mikrobi vyhynou
 • Proč je v pořádku občas (nebo dočasně) trpět meteorismem
 • Co přesně ve střevech způsobuje konzumace masa a co s tím můžeme dělat
 • Jak fungují a čemu poslouží probiotika, prebiotika a kdy je vhodné je užívat
 • Jak snížit riziko přemnožení patogenů a rezistentních život ohrožujících infekcí typu C. difficile, když se nemůžete vyhnout antibiotické léčbě
 • Jak může stav mikrobioty ovlivnit kvalitu stáří a ovlivnit délku život

Díky této knize nahlédnete nejen do oblasti, která je rozhodující pro vaše zdraví, ale také do oboru, jehož hvězda teprve vychází.

  

Název původní knihy: The Good Gut: Taking Control of Your Weight, Your Mood, and Your Long-term Health

Překladatel: Filip Drlík

Edice: Fit & Food

Počet stránek: 280

Vazba: Brožovaná

Barevnost: Černobílá

ISBN: 978-80-7555-999-9

Formát: 143 × 215 mm

 

Časté otázky

Cena za Melvil Zdravá střeva – Justin a Erica Sonnenburgovi je 263 Kč. Náš katalog vám našel jednu z nejlepších cen.

Ano můžete. S Melvil Zdravá střeva – Justin a Erica Sonnenburgovi si můžete být jistí, že dostanete ten nejlepší produkt, který trh nabízí, protože byl pečlivě vybrán s ohledem na potřeby zákazníků. Věříme, že se tento produkt stane Vaším oblíbeným, stejně jako u mnoha dalších spokojených zákazníků. Má EAN kód 9788075559999.

V jaké kategorii produkt najdete a jaké má alternativy?

Knihy - Podobné produkty: Nejlevnější knihy Jak dál po antibiotikách – Jiří Kuchař, David Frej, Josef Jonáš, Jota Bystrohlaví – Dave Asprey, BrainMarket Záložka do knihy, Melvil Proč spíme – Matthew Walker