Melvil Nastavení mysli – upravené vydání

299 

Katalogové číslo: 9788075550323 Kategorie: Štítek:
Značka: Knihy Melvil

Popis

Právem. Jednoduchý koncept, za jehož důkazem stojí desítky let vědeckého výzkumu, se dá vyjádřit zhruba takto: ti, kteří věří, že na sobě stále mohou pracovat, jsou úspěšnější než ti, kteří si myslí, že mají své schopnosti „dány“ (v dobrém i špatném).

Profesorka Dwecková se svým týmem ze Stanfordově univerzity zjistila, že svou přirozeností tíhneme ke dvěma relativně vyhraněným „nastavením mysli“: k fixnímu a růstovému nastavení. Převládající typ pak významně ovlivňuje naši reálnou úspěšnost. Ke zjištěním Dweckové popsaným v knize patří nadějný závěr, že se navzdory své dispozici dokážeme během života změnit. Autorka ukazuje, jak na to: jak využít svůj plný potenciál.

Chcete vědět, jak přesně se tyto dva zmíněné typy myšlení projevují? Typickým rysem fixního myšlení je vzdávání se před překážkou, neschopnost přijímat zpětnou vazbu, špatný pocit z úspěchu ostatních, vyhýbání se výzvám a negativní postoj k úsilí jako takovému. Naopak růstové myšlení se projevuje vřelým vztahem k výzvám, vytrvalostí při čelení překážkám, pozitivním vztahem ke kritice. Růstově myslící člověk vnímá úsilí jako cestu k mistrovství a v úspěchu druhých vidí inspiraci.

V knize se dozvíte:

  • jaký je rozdíl mezi fixním a růstovým nastavením mysli
  • že každý může zlepšovat své schopnosti, neustále růst a využít naplno svůj potenciál
  • co spojuje výjimečné studenty
  • jaké nastavení mysli vládne na vašem pracovišti, mezi přáteli a v rodině
  • jak může být růstové myšlení využito k úspěchu v podnikání
  • proč někteří lidé mají trvalé a funkční vztahy a jiní ne
  • jak motivovat děti a pomoci jim zlepšit se nejen ve škole
  • proč je lepší chválit za snahu a úsilí než za schopnosti
  • jaké je (či bylo) nastavení mysli některých slavných (a ne nutně vždy úspěšných) osobností z oblasti sportu, podnikání a veřejného života

Název původní knihy: Mindset: The New Psychology of Success

Překladatel: Jan Melvil

Edice: Žádná velká věda

Počet stránek: 320

Počet ilustrací: 3

Vazba: Brožovaná

Barevnost: Černobílá

ISBN: 978-80-7555-032-3

Formát: 143 x 215 mm

 

Časté otázky

Cena za Melvil Nastavení mysli – upravené vydání je 299 Kč. Náš katalog vám našel jednu z nejlepších cen.

Ano můžete. S Melvil Nastavení mysli – upravené vydání si můžete být jistí, že dostanete ten nejlepší produkt, který trh nabízí, protože byl pečlivě vybrán s ohledem na potřeby zákazníků. Věříme, že se tento produkt stane Vaším oblíbeným, stejně jako u mnoha dalších spokojených zákazníků. Má EAN kód 9788075550323.

V jaké kategorii produkt najdete a jaké má alternativy?

Knihy - Podobné produkty: Anag Bez obilovin, bez bolesti – Dr. Peter Osborne, Jota Pomalu – Brooke McAlaryová, Pravda.Je Vzestup po úrovních vědomí – Dr. David R. Hawkins, Pravda.Je Já: realita a subjektivita – Dr. David R. Hawkins